Advertisement

Red Zone Week 5 schedule

Published: Sep. 20, 2021 at 11:39 AM CDT|Updated: Sep. 22, 2021 at 11:44 AM CDT
Email This Link
Share on Pinterest
Share on LinkedIn

Thursday Sept. 23

5A

Longview vs West Mesquite @ Mesquite, 7 p.m.

2A

Grapeland vs Burkeville @ Burkeville, 7 p.m.

Friday Sept. 24

6A

Tyler Legacy - BYE

5A

Porter vs Lufkin @ Lufkin, 7 p.m.

McKinney North vs Tyler @ Rose Stadium, 7:30 p.m.

Nacogdoches vs Whitehouse @ Whitehouse, 7:30 p.m.

Hallsville vs Jacksonville @ Jacksonville, 7:30 p.m.

Mount Pleasant vs Texas High @ Texas High, 7:30 p.m.

Sulphur Springs vs Ennis @ Ennis, 7:30 p.m.

Pine Tree vs Marshall @ Pine Tree, 7:30 p.m.

4A

Gilmer vs Carthage @ Carthage

Henderson - BYE

Palestine vs Kilgore @ Kilgore, 7:30 p.m.

Lindale vs Mabank @ Mabank, 7:30 p.m.

Athens vs Chapel Hill @ Chapel Hill, 7:30 p.m.

Jasper vs Vidor @ Vidor, 7 p.m.

Madisonville vs Livingston @ Livingston, 7 p.m.

Rusk vs Brownsboro @ Brownsboro, 7:30 p.m.

Canton vs Ferris @ Ferris, 7:30 p.m.

Malakoff vs Pittsburg @ Pittsburg, 7:30 p.m.

Wills Point vs Paris North Lamar @ North Lamar, 7:30 p.m.

Spring Hill vs Bullard @ Bullard, 7:30 p.m.

Center vs Van @ Van, 7:30 p.m.

3A

Trinity vs Diboll @ Diboll, 7 p.m.

Huntington vs Crockett @ Crockett, 7 p.m.

Winnsboro vs Mineola @ Mineola, 7:30 p.m.

Elysian Fields vs Queen City @ Queen City, 7:30 p.m.

Mount Vernon vs Rains @ Rains, 7:30 p.m.

Gladewater vs Tatum @ Tatum, 7:30 p.m.

Sabine vs New Boston @ New Boston, 7:30 p.m.

White Oak vs Atlanta @ Atlanta, 7:30 p.m.

Eustace vs Tioga @ Tioga, 7:30 p.m.

Harleton – BYE

Jefferson - BYE

Elkhart vs Palestine Westwood @ Westwood, 7 p.m.

Woodville vs Buna @ Buna, 7:30 p.m.

Edgewood vs Scurry-Rosser @ Scurry-Rosser, 7:30 p.m.

Quitman vs Arp @ Arp, 7:30 p.m.

Grand Saline vs Winona @ Winona, 7:30 p.m.

Troup vs West Rusk @ West Rusk, 7:30 p.m.

New Diana vs Hughes Springs @ Hughes Springs, 7:30 p.m.

Hemphill vs Corrigan @ Corrigan, 7 p.m.

Newton vs Kountze @ Kountze, 7 p.m.

Ore City vs Waskom @ Waskom, 7:30 p.m.

DeKalb vs Daingerfield @ Daingerfield, 7:30 p.m.

2A

Como-Pickton vs Rivercrest @ Rivercrest, 7:30 p.m.

Wolfe City vs Alba Golden @ Alba Golden, 7:30 p.m.

Jewett Leon vs Cayuga @ Cayuga, 7:30 p.m.

Beckville vs Carlisle @ Carlisle, 7:30 p.m.

Big Sandy vs Frankston @ Frankston, 7:30 p.m.

Linden Kildare vs Hawkins @ Hawkins, 7:30 p.m.

Union Grove - BYE

San Augustine vs Alto @ Alto, 7:30 p.m.

Groveton vs Garrison @ Garrison, 7:30 p.m.

Joaquin vs Clarksville @ Clarksville, 7:30 p.m.

Willow Park Trinity Christian vs Shelbyville @ Shelbyville, 7:30 p.m.

Timpson vs Bowie @ Bowie, 7:30 p.m. CANCELED

Overton vs Colmesneil @ Colmesneil, 7 p.m.

Cushing vs West Sabine, 7 p.m.

Tenaha vs Lovelady @ Lovelady, 7 p.m.

Mount Enterprise - BYE

1A

Longview East Texas Christian vs Fruitvale @ Fruitvale, 7:30 p.m.

Chester vs Union Hill @ Union Hill, 7 p.m.

Trinidad vs Leverett’s Chapel @ Leverett’s Chapel, 7:30 p.m.

Mount Calm vs Apple Springs @ Apple Springs, 6:30 p.m.

Private Schools

Brook Hill vs Fort Worth Christian @ FW Christian, 7 p.m.

Tyler Grace vs Frisco Legacy Christian @ Frisco Legacy Christian

Dallas Covenant vs All Saints @ All Saints 7 p.m.

FW THESA vs Kings Academy @ Kings Academy, 7 p.m.

Tyler HEAT vs Longview Christian Heritage @ Tyler HEAT, 7:30 p.m.

Saturday Sept. 25

Bishop Gorman vs Arlington Grace Prep @ Arlington Grace Prep, 1:30 p.m.

Copyright 2021 KLTV. All rights reserved.